pondělí, 07 březen 2016 16:25

Genetec Security Center 5.4

sc54

Nová verze Genetec Security Center 5.4 přináší celou řadu drobných vylepšení ve všech oblastech, ale zároveň několik významných novinek.

Plan Manager - Stává se integrální částí klientské aplikace. Přístup k němu i jeho konfiguraci, lze nyní provádět pomocí Map Tasku přímo z aplikace. Starší verze je v nové verzi plně podporována. Více o Plan manageru – viz odkaz.

Vyšší míra zabezpečení – Při přihlašování je nově vyžadován token, který je uživateli automaticky vystaven je-li schopen se připojit i na directory server. U systémů, které takové zabezpečení nevyžadují  lze tuto možnost při instalaci zakázat

Kryptování – Pouze klientská aplikace obsahuje certifikáty schopné dekódovat videa z archiveru.

H265 (HEVC) – High Effieciency Video Coding (HEVC označovaný také jako H265) snižuje datový tok (deklarováno na polovinu) při zachování porovnatelné obrazové kvality v porovnání se svým předchůdcem H.264. Výsledkem je výrazné snížení nároků na datové úložiště. Řešení má zvýšené nároky na výkon serveru, ale v případě nasazení u rozsáhlých systémů např. od 50 kamer a výše šetří finanční prostředky.