úterý, 07 duben 2015 12:28

Security Center 5.3

Genetec oznámil plánované uvolnění nové verze svého systému Security Center. Na verzi 5.3 se můžeme těšit na začátku léta a skutečně je na co se těšit. Security Center 5.3 přináší několik vítaných změn a vylepšení, které budou mít zásadní dopad na fungování systému.

První změnou je odstranění limitu, který omezoval členství entit v systémových oddílech na 4. To mělo nepříjemný dopad na možnosti členění přístupových práv zejména u velkých systémů. Nově lze entitu začlenit do libovolného množství oddílů.

Genetec také přichází s několika vylepšeními klientské aplikace Security Desk. Například automatické zamykání klientské aplikace po vypršení určitého časového limitu – aktuálně zobrazená plocha je i nadále viditelná, ale pro jakoukoliv změnu je nutné se znovu přihlásit. Dalším zlepšením je zjednodušení průvodce, kterým je možné nastavit reakci na určitou událost nebo možnost zobrazení statického snímku při vzniku alarmu namísto živého nebo nahraného videa. Přibyly také nové jazykové mutace (švédština a ruština) a byl vylepšen modul reportování, který je nově schopen vygenerovat až 100 000 výsledků na váš dotaz.

I v oblasti práce s videem se můžeme těšit na výrazné zlepšení. Security Center byl znám vysokými nároky na procesor pracovní stanice. Procesor měl totiž na starost kompletní dekódování videa, přičemž procesor grafické karty zůstal prakticky nevyužit. Verzí 5.3 se toto stává minulostí. Použitím vhodné grafické karty (Nvidia s Compute Capability 3.0 nebo 3.5 - např. GTX 650 nebo GTX 650Ti a min.  2GB RAM) v kombinaci s procesorem Intel s Quick Sync technologií dosáhnete lepších výsledků zejména při zobrazení většího množství kamer na jedné stanici.

sc53

Přibyla také funkce Tile Recording, která umožňuje nahrát všechny kamery, které byly postupně zobrazeny v jedné dlaždici a z tohoto souboru kamer vytvořit Incident, který lze vyexportovat do jediného souboru.

V práci s archivy přibyla možnost automatického, ručního nebo plánovaného přesunu archivů mezi archivery, což lze využít při zálohování, optimalizace datových úložišť nebo práci s mobilními kamerovými systémy. Uživatelé jistě přivítají možnost vlastního návrhu rozložení polí pro zobrazení kamer, správci systému zase nový report, který zobrazí aktuální nastavení kvality videa a síťových parametrů kamer. Pro uživatele přibyla i další funkce – definice různých úrovní PTZ priorit pro konkrétní kameru nebo skupinu kamer. Až dosud měl uživatel PTZ priority nastavenou napříč celým systémem. Nově lze definovat pro jednoho uživatele různé priority pro konkrétní kamery. Při práci s exportovaným videem ve formátu G64 určitě oceníte nový přehrávač Video File Player. V oblasti SDK vývoje přibyla možnost vkládat do videa textové nebo grafické prvky – tzv. overlay. Tyto jsou zaznamenávány do archivu a následně i exportovány.

Oficiální termín vydání Security Center 5.3 zatím nebyl stanoven. V tuto chvíli probíhá intenzivní testování. Pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom se nového systému dočkat na přelomu června a července tohoto roku.